X
تبلیغات
زولا
بشرویه تاک ؛ تالار گفتمان و پاتوق بشرویه

الَلهُمَ کُن لِوَلیِکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَنِ ، صَلَواتُکَ عَلیهِ وَ عَلی آبائِهِ فی هذِه الساَعةِِ وَ فی کُل ساعةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَ قائِداً وَ ناصِراً وَ دَلیلاً وَ عَینًا حَتی تُسکِنَهُ اَرضَکَ طَوعًا وَتُمَتِعَّهُ فیها طَویلاً این سایت در جهت هر چه بیشتر تبادل افکار و نظرات همشهریان عزیز به بهره برداری رسیده است که امیدوارم مورد استفاده مطلوب واقع گردد به امید سرافرازی شهرمان بشرویه
به بشرویه تاک خوش آمدید
به چت روم بشرویه تالک خوش آمدید !

سلام بر مهدی (عج)
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
بیا که بى ‏تو نه سحر را لطافتى است و نه صبح را صداقتى؛ که سحر به شبنم لطف تو بیدار مى‏شود و صبح به سلام تو از جا بر مى‏خیزد. بیا که بى ‏تو آینه‏ها، زنگار غربت گرفته‏اند و قطار آشنایى‏ها، فریاد غریبى مى‏کشد، هیچ کس حریم اطلسى‏ها را پاس نمى‏دارد و بر داغ لاله‏ها مرهم نمى‏گذارد. بیا که بى‏تو قنوت شاخه‏ها، اجابتى جز غروب تلخ خزان ندارد. بیا که بى‏تو کدام دست مهر، سرشک غم از دیدگان یتیمان بر مى‏گیرد؟ و کجاست آغوش مهربانى که دل‏هاى زخمى را به ضیافت ابریشمى بخواند.
بیا که بى‏تو آسمان دلم اسیر تیرگى هاست و هرگز ستاره امید در برج اقبال، رحل خوش بختى نمى‏افکند. اى آبِ آب، رودخانه‏ها عطش دیدار تو را دارند و در بستر انتظار به سوى دریاى ظهور تو شتابان‏اند. قامتى به استوارى کوه، دلى به بى‏کرانگى دریا، طراوتى به لطافت سبزینه‏ها، سینه‏اى به فراخى آسمان‏ها و صمیمیتى به گرمى خورشید باید تا تو را خواند و کاروان دل‏ها را به منزلگاه امید کشاند. این همه را که اندکى بیش نیست، از دل شکسته‏ترین منتظران تاریخ دریغ مدار، که ظهور تو اجابت دعاى ماست.
به بشرویه تاک خوش آمدید . ما را از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید

سلول های سرطانی به سوخت و ساز بی هوازی قند برای کسب انرژی وابسته هستند. روزه گرفتن می تواند سلول های سرطانی را از دریافت سوخت مورد نیاز خود محروم سازد و توانایی آنها برای ایجاد آسیب رادیکال آزاد را تضعیف کند.  

مطالعات نشان داده اند که کاهش کالری های دریافتی روزانه به میزان یک پنجم می تواند شانس ابتلا به سرطان و دیابت را کاهش دهد. از این رو، پژوهشگران متوجه شده اند که افراد می توانند با استفاده از رژیم غذایی شدید در میان سالی از طول عمر بیشتری برخوردار شوند.

پیشگیری از ابتلا به سرطان با کاهش کالری مصرفی

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از "هلث اِیم"، طی پژوهشی که روی میمون ها صورت گرفته است، به آنها اجازه داده نشد بین بازه زمانی پنج بعد از ظهر تا هشت صبح روز بعد چیزی بخورند. این اقدام افزایش عمر آنها به میزان 10 درصد را در مقایسه با میمون هایی که برنامه غذایی عادی روزانه را دنبال می کردند، نشان داد. همچنین، پژوهشگران به این نکته اشاره داشتند که این رژیم غذایی نه تنها افزایش طول عمر را در پی داشت، بلکه در مقابله با روند پیری نیز موثر بوده است. در نتیجه، از آنجایی که انسان ها و میمون ها در 93 درصد از ژن های خود مشترک هستند می توان نتیجه ای مشابه را برای انسان نیز در نظر گرفت.

حفاظت از انرژی بدن

بدن از انرژی برای مقاصد مختلف استفاده می کند. بسیاری از مردم پشتیبان ایده وعده های غذایی در اندازه کوچکتر، اما تعداد بیشتر در طول روز به منظور تامین مواد مغذی مورد نیاز برای سوخت و ساز و کسب انرژی هستند. هنگامی که گوارش صورت نمی گیرد، سیستم ایمنی بدن قادر است انرژی خود را روی مبارزه با مشکلات دیگر متمرکز سازد. از این رو، روزه گرفتن می تواند گلبول های سفید خون را به مبارزه با عفونت ها مانند رشد سرطان تشویق کند.

بهبود تنظیم سیستم ایمنی با روزه

مصرف آب کافی و نوشیدنی های پاک کننده دیگر مانند سرکه سیب و چای گیاهی، به دفع میکروب های مضر و دیگر عوامل بیماری‌زا از معده و تقویت دستگاه گوارش کمک می کند. این اثر پاکسازی تعادل میکروبی در روده را نیز بهبود می بخشد و از این رو، واکنش یک سیستم ایمنی سالم را تقویت می کند. در نتیجه، روزه گرفتن از تنظیم سیستم ایمنی بدن و کنترل انتشار سایتوکین های التهابی در بدن پشتیبانی می کند.

محافظت از بدن با اتوفاژی

اتوفاژی یا خودخواری یک رویداد عادی در بدن است. این شرایط شامل تجزیه سلول های آسیب دیده، پیر یا غیر طبیعی، و بازیافت انرژی برای فرآیندهای سالم و عادی می شود. اتوفاژی بخشی کلیدی از واکنش سیستم ایمنی بدن است که به گیرنده های تشخیص الگو برای تشخیص عفونت سلولی ویروسی وابسته است. از این رو، روزه گرفتن پاسخ ذاتی اتوفاژی برای مهار مهاجمان سلولی غیر سالم و انگل های درون سلولی را فعال می سازد.

بهبود حساسیت به انسولین با روزه

سلول های سرطانی تا 70 برابر بیشتر از گیرنده های انسولین برخوردار هستند. سلول های سرطانی به سوخت و ساز بی هوازی قند برای کسب انرژی وابسته هستند. روزه گرفتن می تواند سلول های سرطانی را از دریافت سوخت مورد نیاز خود محروم سازد و توانایی آنها برای ایجاد آسیب رادیکال آزاد را تضعیف کند. روزه گرفتن نه تنها به حذف میتوکندری هایی با عملکرد نادرست کمک می کند، بلکه فعالیت رادیکال های آزاد اصلی مانند گونه های فعال اکسیژن (ROS) را نیز کاهش می دهد.

برچسب‌ها: سلول سرطانی
نوشته شده در چهارشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1395ساعت 11:13 توسط اهورا جاوید نظرات (0)|
تـــریــبـــون آزاد !! تـــبــادل نـظـرات ، افکار و عقاید در بــشـــرویــه تــاک سخن آن گو چه با دشمن چه با دوست که هرکس بشنود گوید که نیکوست گروه بـــشــرویـــه تــاک روز خوبـی را برای شما آرزو میکند

chat room boshrooyehtalk